Інклюзивна компетентність педагога: ключ до успіху кожного учня
Сьогодні інклюзивна компетентність – це не просто тренд, а необхідність для кожного сучасного вчителя.
Кожен учень – унікальний, і завдання освітян у співпраці з батьками – створити умови для розвитку та успіху кожної дитини.
Успіх наших учнів залежить від здатності педагогів адаптувати свої підходи до навчання та бути відкритими до різноманіття.
Що таке інклюзивна компетентність?
Це низка навичок та вмінь, які допомагають вчителю створити таке середовище, де кожна дитина може розвиватися, почуватися прийнятою та успішною. Це:
• Розуміння та повага до різноманітності – уміння бачити та цінувати індивідуальні особливості кожного учня, незалежно від його здібностей, походження чи потреб.
• Створення доступного середовища – забезпечення рівних можливостей для навчання та розвитку всіх учнів, адаптація (модифікація) навчальних матеріалів та методів.
• Співпраця та підтримка – взаємодія з батьками, колегами та фахівцями для створення ефективної системи підтримки для учнів з особливими освітніми труднощами.
• Постійний розвиток – готовність до навчання та вдосконалення своїх знань та навичок у сфері інклюзивної освіти.
27 березня 2025 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Барської міської ради відбулась зустріч для педагогів-інтернів та асистентів вчителів «Освітня інклюзія: базові принципи, особливості організації».
Спікерами зустрічі були:
• Наталія Стрельчук , директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Барської міської ради», наголосила на аспектах інклюзивної компетентності вчителя згідно з новим Професійним стандартом та запропонувала педагогам практичні завдання для вирішення реальних ситуацій.
• Ірина Береза , директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», презентувала тематичні локації Інклюзивно-ресурсного центру, основні засади розвитку інклюзивної освіти в Барській громаді, особливості організації інклюзивної групи/класу в закладі освіти, важливість командної взаємодії психолого-педагогічного супроводу дитини з освітніми труднощами.
• Наталія Франчук , психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Барської міської ради», для психологічного налаштування учасників на продуктивну діяльність провела завдання на визначення сильних сторін інклюзивної освіти.
Було створено стіну слів «Інклюзія – це ..», а також обговорено, що впливає на ресурсний стан педагогів – як позитивно, так і негативно.
Разом ми будуємо інклюзивне майбутнє освіти!
#Барська_громада #інклюзивна_освіта